Навчання

Головна мета:

Виховання технічних футболістів, здатних грати на високому рівні. Але навіть якщо поступово приходить розуміння, що спортивний результат в юнацькому віці це не головне, підхід до навчально - тренувального процесу залишається застарілим. Тому завдання підвищення ефективності навчально-тренувальних занять з навчання техніки футболу є вкрай актуальною.

Тренування - навчальне заняття в якому вирішуються різноманітні завдання з підготовки юного футболіста.

Якість тренувального процесу:

Як Ви побачили, два попередніх фактора мають дуже невеликий діапазон можливих поліпшень. Тобто у гравців, реальних конкурентів, приблизно рівні і тимчасові тренувальні можливості та усереднений рівень здібностей. Залишається останній фактор, який може принести вирішальну перевагу -якість тренувального процесу, його ефективність і корисність. Ми бачимо кілька реальних можливостей поліпшення тренувань (а, отже і випереджаючого зростання спортивної майстерності).

1. Перехід на індивідуально-групової метод тренування
2. Виявлення індивідуальних сильних сторін гравця і цілеспрямований, планомірний і сумлінний їх розвиток.
3. Максимально раннє визначення найбільш придатної ігрової позиції і збільшення зусиль з навчання "техніці позиції", типовим техніко- тактичним зв'язкам і тактико-технічним діям.

Якість тренувального процесу, це єдиний фактор, який не має, на відміну від двох перших, природних обмежень. Методики можна вдосконалювати постійно. Супутні фактори можуть так само постійно поліпшуються (інвентар та обладнання, харчування та фармакологія, відновлення і новий інструментарій для тренувань, тощо).

Італійський футбольний стиль:

Дана методика виникла в 2005 році. Її розробили кваліфіковані професійні тренери Мірко Маццантіні і Сімоне Бомбардіері, які за роки роботи набули величезний досвід, тренуючи основні категорії в італійському футбольному суспільстві.

Успіх італійського футбольного стилю обумовлений здатністю передавати - з компетенцією, професіоналізмом і величезною простотою - знання, досвід і методи від футболу молодіжної еліти в великий світ «аматорського» футболу.

Сьогодні Мірко Маргарет Мадзантіні є тренером ACF Fiorentina U16, а Сімоне Бомбардіері - тренером Empoli FC U15.

За останні 10 років Маццантіні і Бомбардьері провели кілька конвенцій про молодіжний футбол в Італії, США, Канаді, Норвегії та Новій Зеландії. Окрім того, в 2007 році вони були визнані "кращими футбольними конвенціями» у Ванкувері (Канада), обійшовши багато інших конференцій, організовані професійними тренерами з основних футбольних клубів світового рівня.

Також, тренери організували літні футбольні табори для хлопчиків і дівчаток, в Італії, Сполучених Штатах, Канаді, Норвегії і Новій Зеландії.

Italian Soccer Style також випустив багато навчальних матеріалів з футболу, таких як книги і DVD, в партнерстві з найважливішими видавцями по всьому світу на різних мовах. Деякі з цих продуктів стали бестселерами.

З 2005 року ІТАЛІЙСЬКИЙ ФУТБОЛЬНИЙ СТИЛЬ бере участь в організації молодіжних футбольних заходів в багатьох країнах світу.

Футбол по-італійськи

У програмуванні розвитку юного футболіста визначальним моментом у ході тренування є модуль за стилем італійського футболу.

Модуль роботи є фазою щоденного навчального заняття, на якому розроблені технічні завдання для певного віку.

Ідея в основному полягає в тому, щоб почати з фіксованого часу (фази) тренувальних сесій тривалістю 15 хвилин, в які тренер особисто коригуватиме вправи. Повторюваність певних технічних основ протягом всієї сесії підвищить рівень футболістів і їх навички навчатися.

Модулі розділені на технічні та тактичні блоки. У першому (блоці) будуть виконуватися технічні вправи, спрямовані на поліпшення навичок контролю і координації м'яча, розвиваючи спритність і швидкість гравця.

У тактичному блоці будуть представлені як аналітичні, так і ситуативні ігри для всіх тих навичок, які корисні для подолання супротивника, охоплення м'яча, фінтінга, зміни напрямку або першого торкання м'яча. Зміст модуля роботи буде варіюватися від однієї категорії до іншої з ідеєю не відмовлятися від пропозицій, а висувати пропозиції попередніх категорій.

Для гравців U6-U8 запропоновано прогрес у сфері контролю м'яча, дриблінгу та фінтів, і це не означає, що дані цілі більше не будуть знову вводитися і повторюватися в майбутньому зі старшими дітьми.

Під час футбольного сезону, гравцям будуть періодично представлені різні завдання в залежності від навичок дітей. Тренер повинен оцінити рівень гравців і повинен адаптувати робочі пропозиції, засновані на досягненні певних цілей, працюючи від простого до складного прогресу.

Дитина на цьому етапі більше схильна до вивчення простих вправ ще не розвинувши навички співпраці і тактики. Тому для академії важливо створити хорошу базу, на якій гравець зможе керувати м'ячем демонструючи різні навички і рішення, щоб перемогти в певній ситуації обійшовши суперника.

Для U8-10 ми пропонуємо Модуль Роботи з високим контролем м'яча, щоб підвищити координаційні здібності і розвинути авіаційні навички гравця, які є надважливими компонентами в сучасному футболі.

Для гравців від 12 до 14 років, після їх психофізичного розвитку, у нас є можливість відпрацювати навички співпраці і тактики. Модуль роботи буде орієнтований на проходження і прийом, поступово збільшуючи кількість гравців, керуючись побудовою командної гри.

Футбольне поле:

Футбольне поле на якому проводяться тренування футболістів ФА «Дніпро-Козин» може скласти конкуренцію кращим європейським ігровим майданчикам.

Особливістю нового поля є те, що дане покриття істотно знижує екстремальні навантаження, яким піддаються м’язовий апарат і суглоби маленьких спортсменів.

Поле має покриття нового покоління фірми «Condor Grass» (Нідерланди) від провідного виробника штучних газонів, що є значно якіснішим та довговічнішим. Дане покриття має високі екологічні показники: при нагріванні воно не виділяє токсичних речовин, які доводиться вдихати спортсменам у ході тренувань.

Нове футбольне поле розмічено жовтими лініями, тож фактично, в результаті розмітки, є три поля, які відповідають усім вимогам Федерації футболу України: два по 40*20 та 60 *40м. Тож, футболісти Козина можуть приймати гостей для офіційних матчів у себе на території.

До футбольного поля проведено систему поливу. Це робиться для того, щоб зняти статику, а за спекотної погоди знизити температуру поля, яке виділяє тепло і як результат - створити комфортні умови для гравців.

Нове, сучасне покриття футбольного поля є травмобезпечним для спортсменів. Його жорсткість, пружність, показники опору ковзанню високо оцінені на спортивних майданчиках країн Європи. Подібні футбольні поля, розташовані у Німеччині, Люксембурзі, Франції, Швейцарії. На полі із покриттям від цього виробника грають футболісти академії Зінедіна Зідана «Zidane Akademie Meaux (Z5)». А зараз, на такому висококласному футбольному полі тренуються футболісти ФА«Дніпро-Козин».